Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hodnocení VT Pleudihen

9. 6. 2017

 

V prvním červnovém víkendu jsme se zúčastnili již tradičního turnaje pro kategorii U10 v Bretagne. 

V základní skupině jsme mohli poměřit svoje síly s předními prvoligovými a druholigovými kluby z Francie (Lille, Caen, Le Havre) s Manchesterem United a domácím Pleudihenem. 

V sobotních duelech jsme na hřišti působili velmi dobře, všechny soupeře jsme drtivou většinu času na hřišti přehrávali. Byli jsme dovednostně zajímavější, šikovnější na míči, údernější v zakončení a velmi dobře jsme hráli pozičně. Všichni kluci, kteří v sobotu nastoupili zaslouží velkou pochvalu. Vůbec nejhezčí zápas jsme odehráli s Manchesterem United. Největší rozdíl mezi námi a sobotními soupeři byl také ve velké touze našich dětí uspět. 

V neděli jsme dohrávali skupinu s Caen, dále nás čekal loňský vítěz celého turnaje Sporting Lisabon a další týmy St. Trond a St. Gratien. 

V prvním nedělním utkání s Caen nás soupeř v první polovině zápasu předčil v obětavosti, aktivitě a agresivitě. Díky tomu šel brzy do dvoubrankového vedení, které se za 12 minut hry, horko-těžko dohání. I přesto jsme se paradoxně po druhé brance zvedli a soupeře jsme až do konce zápasu dobývali. Bohužel jsme stačili vstřelit jenom jeden gól. 

Protože na podobných turnajích chceme uspět také výsledkově, tak nás tato ztráta velmi mrzí, protože i přes získaných 12 bodů z 15 možných jsme ve skupině skončili na třetím místě, ze kterého se do osmifinále již nepostupovalo. Na turnaji totiž při této vzácné shodě tří týmu (všichni 12 bodů, v minitabulce všichni 3 body) nerozduje skóre (které jsme měli nejlepší), ale rozhoduje počet nožiček týmu, který jsme měly nejnižší. 

V dalších bojích jsme dále nastoupili proti loňskému vítězi Sportingu Lisabon. Po velmi vyrovnaném utkání, ve kterém jsme v závěru tahali za delší konec my jsme zvítězili na počet nožiček :)

Poslední dvě utkání už kluci nevypadali tak dobře, jako v těch předchozích. 

Celkově jsme na turnaji zanechali velmi dobrý dojem. Všichni přítomní, kteří naši cestu turnajem sledovali, náš tým velmi chválili a jenom potvrzovali, že jsme měli být mnohem výše v závěrečném celkovém umístění. Odhlédneme-li však od tohoto celkového výsledku, vyhráli jsme 4 těžká utkání ze 7, které jsme na turnaji odehráli, v jednom remizovali a ve dvou prohráli. Z těchto sedmi utkání jsme však herně byli jednozančně nad svým soupeřem téměř ve všech případech, kromě velmi vyrovnaného utkání se Sportingem a porážky s velmi šikovným hráči St. Trondu.

Turnaj v Pleudihenu není jenom fotbale. Kluci měli celý víkend možnost hovořit anglicky ve velmi příjemných a pohostinných rodinách, které Spartu ubytovávají tradičně již nekolikátým rokem. Díky perfektní práci celého organizačního týmu a skvělých hostitelských rodin si kluci odvážejí z Francie množství zážitků, které už jen tak nezažijí. Jako je například týmový piknik na pláži, cesta na hřiště v historickém Citroenu apod. :)

Všechny děti zaslouží za své vystoupení velkou pochvalu. Stejně tak děkujeme našim rodičům, kteří díky "vuvuzelám", vlajkám a dresům vytvořili perfektní kulisu. 


Děkujeme. 

 

AV