Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hodnocení VT Hannover

18. 9. 2016

VT Hannover

 

V sobotu 17. - 18.9 jsme uzavřeli sérii velkých vícedenní turnajů, kterou jsme započali bezprostředně po soustředění. V německém Hannoveru se tentokrát sešly velké týmy z Anglie, Německa, Polska, Dánska, Portugalska a Rakouska. 

 

V sobotu jsme rozehráli základní skupinu ze které bylo cílem postoupit do zlaté skupiny, kde jsme se chtěli potkat s nejlepšími týmy turnaje. Naši kluci však k jednotlivým utkáním skupiny přistoupili rozdílným způsobem, což nás později stálo postup mezi nejlepší. V některých zápasech jsme se prezentovali hrou, kterou se učíme a kterou se prezentovat chceme, v některých utkáních jsme zase propadli úplně ve všech směrech. Není možné, abychom hráli podle našich představ pouze v utkáních, ve kterých mají děti v hlavě, že “opravdu o něco jde” nebo že “proti nám stojí věhlasný soupeř”. Právě utkání s neznámými soupeři nás totiž na tomto turnaji připravili o postup.
Což bylo pro kluky, tedy alespoň pevně doufám, největší ponaučení tohoto turnaje. O to více jsme se mohli zamyslet na svým přístupem v neděli, když jsme stejného soupeře se kterým jsme v sobotu prohráli, porazili o 6 branek. 

Také druhý den nás však trápily velké herní výkyvy. Kromě posledního, finálové utkání jsme se v žádném zápase neprezentovali hrou, kterou se učíme. Působili jsme unaveně, laxně a kupili jsme velké chyby, především v obranné fázi hry. Herně jsme se probudili až ve finálovém utkání a opět můžeme kluky podezřívat z toho, že je to díky tomu, že “zase šlo o hodně, protože se hrálo finále”. I přes hezký, fotbalový projev, plný častého točení hry a chytrých náběhů jsme se však nevyvarovali hrubých chyb v obraně a šikovní útočníci soupeře nás zaslouženě potrestali. 

I přes množství nedostatků, které se v naší hře vyskytují však musíme stále pamatovat na to, že se kluci na podobných turnajích teprve adaptují na fotbal na větším hřišti. Učí se různá rozestavění, ve kterých mají různé úkoly a různé povinnosti a také, že výpadky v jednotlivých utkáních k dětskému věku prostě patří. 

 

Děkujeme všem rodičům za podporu a perfektní spolupráci během turnaje. 

 

 

AV