Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hodnocení lednových zahraničních turnajů

31. 1. 2017

Hodnocení lednových zahraničních turnajů:

 

V lednu jsme se zúčastnili tří zahraničních halových turnajů. V rámci sportovního rozvoje našich dětí, chápeme tyto turnaje jako zpestření sportovní přípravy, což je dáno především podmínkami se kterými jsou kluci nuceni se v hale s mantinely vypořádat. 

 

Turnaj v Mnichově byl pro většinu dětí první zkušeností s halovým turnajem v této sezoně. Celkově nás v průběhu celého turnaje trápila přesnost v zakončení, kdy jsme téměř ve všech utkáních měli první branku vstřelit. První i druhou příležitost jsme však s železnou pravidelností nevyužili a naopak po našich velkých chybách v obranné fázi hry jsme ihned inkasovali. 

 

Na turnaji v Recklinghausenu jsme měli možnost změřit síly s nejlepšími týmy z bundesligy a z Nizozemska, kteří byli navíc o 1 rok starší. Turnaj byl pro naše kluky velkou fotbalovou školou. Podmínky se kterými se museli naši kluci vyrovnat nás donutili hrát na maximum našich možností. Největší rozdíl oproti našemu běžnému vytížení jsme mohli sledovat v rychlosti, tvrdosti a taktické vyspělosti hry o rok starších soupeřů. I přes velmi náročná utkání jsme dokázali 4x zvítězit a 4x prohrát, což považujeme jednoznačně za úspěch. 

 

Turnaj v Nettetalu byl nadstandardně obsazený týmy z Anglie, Nizozemska a z Německa. Celkově turnaj hodnotíme velmi úspěšně. Kluci si vyzkoušeli, že pokud plní všechny pokyny opravdu svědomitě, dokážou v hale přivádět i ty nejlepší týmy do nesnází. Velmi spokojení jsme byli současně i s naším herním projevem. Kluci prokázali velmi dobrou individuální techniku i zlepšené bránění 1na1. Všechny zápasy, které jsme odehráli, patřily do kategorie těch nejtěžších. Dostat se v takovéto konkurenci až do finále, považujeme jednoznačně za velký úspěch.

 

Klukům gratulujeme!